دکوراتیونمد دوزی

آموزش ساخت قاب عکس نمدی دایره ای

آموزش قاب عکس نمدی گام به گام با فیلم

در هنر نمد دوزی و کارهای خلاقانه ای که با نمد میشه درست کرد قاب عکس نمدی از پرکاربردترین هنرهایی است که ما این آموزش از سری آموزش های نمد دوزی رو به آموزش ساخت قاب عکس نمدی دایره ای اختصاص دادیم.

با آموزش تصویری و گام به گام سعی کردیم که شمارو برای ساخت قاب عکس نمدی زیبا همراهی کنیم، پس تا انتها همراه ما باشد.

پس خیلی سریع بریم سراغ وسایل مورد نیاز برای ساخت قاب عکس نمدی گرد که در  تصویر زیر میبینید که البته رنگ بندی و تزیینات روی قاب عکس رو میتونید با سلیقه خودتون و فضایی که ازش استفاده کنید تغییر بدید.

وسایل مورد نیاز ساخت قاب عکس نمدی

برای شروع ساخت قاب عکس به سراغ نمد زرد رنگمون میریم و دو دایره روی پارچه نمدی میکشیم، اندازه این دایره ها باید یکی باشه اما اینکه چقدر بزگ باشن یا کوچیک کاملا سلیقه ای هست و بستگی به عکستون داره.

مرحله اول ساخت قاب عکس نمدی

در مرحله بعدی روی یکی از دایره های گرد نمدی یه دایره دیگه میکشیم و اون رو مانند عکس زیر میبریم، این قسمت که دایره تو خالی ایجاد شده همون بخشی هست که عکس ما ازش دیده میشه.

آموزش قاب عکس نمدی گرد

و پس از برش دو دایره مثل تصویر بالا این دو دایره را روی هم میندازیم و شروه میکنیم دورشون رو با دوخت نمدی بهم وصل کنیم.

دوخت قاب عکس نمدی ساده

برای زیباتر شدن حاشیه داخلی قاب عکسمون و قسمتی که از دایره رویی برش خورده دور اون رو با ربان زیباتر کنیم و برای این کار میتونید ربان رو بصورت حالت دار با چسب بچسبونید.

نمد دوزی و ربان دور قاب

مرحله بعد برای درست کردن گل های روی قاب عکس نمدی گردمون هست همون طور که در قسمت سمت چپ عکس زیر میبینید روی نمد قرمز رنگمون طرح گل رو میکشیم و با برش خط ها به نوار نمدی قرمز رنگی که در سمت راست عکس زیر میبینید میرسیم.

برش نمد برای درست کردن گل

و حالا نمدی که از مرحله قبل بصورت نواری برش خرده از قسمت داخلی شروع میکنیم به جمع کردن دور قسمت مرکزی تا به شکل گل رز دربیاد و در آخر لبه آخر رو چسب میزنیم.

ساخت گل رز با نمد

و حالا اما گل های ما فقط برگ کم دارن و با استفاده از نمد سبزمون و کشیدن طرح برگ و برش برگ های گلمون هم آماده میشن.

ساخت برگ گل با استفاده از نمد

از سه برگ برای هر گل استفاده میکنیم و میتونیم برای زیبایی بیشتر دو رنگ سبز متفاوت برای گل هامون استفاده کنیم و برگ های نمدی رو به زیر گل ها بچسبونیم.

ساخت گل رز با نمد

تقریبا تمام قسمت های قاب عکس نمدی دایره ای ما آماده هستن و فقط اونها رو باید روی قسمت اصلی زرد رنگمون بچسبونیم.

اینجا ما با استفاده از گل های رزی که ساختیم، پروانه، مروارید و دکمه های حروف تزیین کردیم که شما با توجه به سلیقه خودتون میتونید از چیزای مختلفی استفاده کنید.

آموزش ساخت قاب عکس نمدی دایره ای

با قراردادن عکس های خودتون در این قاب عکس نمدی زیبا که با دستان هنرمند خودتون ساختین میتونید عکس های خودتون رو به دیوار اتاقتون بزنید و اگر مشکلی در مراحل ساخت قاب عکس نمدی گرد آموزش امروز داشتید در بخش دیدگاه ها سوالات خودتون رو بپرسین و یا اگر نظری داشتین مشتاق خوندن آنها هستیم.

عکس قاب عکس نمدی که درست کردین رو هم میتونید از طریق اینستاگرام برای ما بفرستین 🙂

اینستاگرام آرتی لند اینستاگرام آرتی لند

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن