سفال و کاشی

آموزش رنگ کردن سفال برای سفره هفت سین

آموزش رنگ کردن سفال برای سفره هفت سین

خب قبل از اینکه آموزش ساخت رو شروع کنم باید بگم که شما با انتخاب ظروف مختلف سفالی می تونید هفت سین های متفاوت بسیاری رو تهیه کنید و این تفاوت در انتخاب رنگ ها و نوع چیدمان وسایل هفت سین هم میتونه وجود داشته باشه.

 

وسایل مورد نیاز:

چند رنگ گواش
یه تکه سمباده
مقداری چسب چوب
قلم مو
اسپری براق کننده

مرحله اول:
با انتخاب ظروف سفالی مناسب برای سفره هفت سین آموزش این هفت سین زیبا رو شروع می کنیم ابتدا لازمه طروف سفالی که تهیه کردید رو با کشیدن سمباده بر روی سطوح زبر، نرم و صاف کنید.

مرحله دوم:
بعد از اینکه سطح ظرف سفالیتون رو صاف و نرم کردید نوبت به بتونه کاری ظروف سفالی میرسه که شما میتونید با یک روش ساده اینکارو انجام بدید برای اینکار مقداری چسب چوب رو با آب مخلوط کنید و بعد از اینکه در هم حل شدن با قلمو بر روی ظروف سفالی بکشید.

مرحله سوم:
اجازه بدید تا خشک بشه بعد از خشک شدن اگه جایی از ظرف برجستگی داشت با سمباده نرم یک دستش کنین و در آخر با یه تکه پارچه گرد و خاک رو از روی اون پاک کنین.

مرحله چهارم:
در این مرحله با استفاده از رنگ گواش ظروف سفالی رو که حالا باید خشک شده باشند رو به طور کامل رنگ آمیزی می کنیم.
بهتره با ترکیب رنگ های مختلف ابتدا رنگ های مورد نظرتون رو روی اجسام دیگه مانند مقوا امتحان کنید و سپس هر یک از ظرف ها رو رنگ کنید.

مرحله پنجم:
حالا ظرفاتون رو در مکانی قرار بدید تا رنگ ها کاملا خشک بشن.

مرحله ششم:
بعد از خشک شدن ظروف سفالی بهتره از اسپری براق کننده استفاده کنید که علاوه بر درخشندگی که روی ظروف ایجاد می کنه، قابلیت شستشو هم پیدا میکنه.

هفت سینای خوشگلی رو که درست کردین برامون بفرستید تا بزاریم توو اینستاگرام آرتی لند و بقیه هم از هنر دست شما کلی لذت ببرن.
امیدوارم سال خوبی داشته باشید و بهترینا براتون اتفاق بیفته.
آرتی لند

User Rating: Be the first one !
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن